Luxusní postele LUXURY SLEEPING

LŮŽKOVINY


Naše špičkové postele se postarají o Váš kvalitní spánek, a k dokonalosti ho dotvoříme díky skvělým přikrývkám a polštářům z přírodních materiálů, jako je to nejjemnější prachové peří nejvyšší kvality, nebo čisté hedvábí, kašmír či velbloudí srst. Není nad to příjemně se „zachumlat“ do pelíšku. Ten skvělý pocit můžete zažít díky kvalitním peřinám a polštářům.

LŮŽKOVINYLŮŽKOVINYLŮŽKOVINY

Prachové peřiny KAUFFMANN

V peřinách jej použito 100% prachové peří.
Jedná se o kvalitativně lepší prachové peří než se nachází v luxusních spacích pytlech pro profesionální horolezce. Prachové peřiny jsou prošity do čtverců, aby nedocházelo k sesypání prachového peří.

Rozdělují se do čtyř teplotních tříd: 1. lehká 2. střední 3. teplá 4. extra teplá, které jsou k dispozici u všech modelů.

Rozdíl mezi peřím a prachovým peřím

Peří - do péřových peřin se používá peří z vodního ptactva chovaného v zajetí – husy, kačeny, z divokých ptáků se používá peří Kajky – velmi vzácné peří. Pokud se používá do výplně peřin peří, ucítíte přes povlakovinu tvrdé části, které mají vyšší váhu, menší výhřevnost a hůře odvádějí vlhkost

Prachové peří – to je pouze malá spodní část z krycího peří ptáků, které připomíná sněhovou vločku. Chrání ptáky proti prochladnutí, je velmi jemné, lehké a pružné. Díky svým specifickým vlastnostem je prachové peří ideální tepelně-izolační materiál.

Zde můžete vidět jedinečnou cestu procesu výroby nejluxusnější peřiny – Královny noci!

Proč si vybrat peřinu z prachového peří?

Nízká hmotnost - peří má obzvlášť nízkou hmotnost. Milión prachových peříček váží asi 1kg.

Vysoká objemnost - prachové peří má schopnost v nepatrném množství vytvořit vysoký objem. Při velmi dobré kvalitě má objem od 300 – 400 l/ kg, toto odpovídá asi 30 – 40 desetilitrovým kbelíkům.

Dokáže udržovat stabilní teplotu - v jemném a velmi nadýchaném prachovém peří se dokáže zadržet mnoho vzduchu. Vzduchové vrstvy izolují a „drží teplo“. Tedy nejlepší přírodní termoregulace.

Prachové peří odvání vlhkost - tělo svým povrchem vyloučí za jednu noc až 0,3 litru vlhkosti. Výplň prachového peří tuto vlhkost váže na sebe a rychleji ji odvádí do místnosti, což je jedinečná vlastnost prachového peří.

Prachovou peřinu je možno prát v pračce - peřinu do hmotnosti 500 g lze prát v domácí pračce. Peřinu s hmotností vyšší než 500 g doporučeno prát v bubnech na 7,5 kg. Prát lze na teplotu 60°C s pracím práškem na vlnu. Vždy nutno dokonale vysušit v sušičce!

Co určuje kvalitu a cenu péřové peřiny?
Podíl prachového peří a peří
Jelikož čím vyšší je podíl prachového peří v peřině, tím lépe peřina reguluje teplotu a tím rychleji odvádí vlhkost. Také platí, že čím vyšší je podíl prachového peří v peřině, tím je peřina objemnější ale zároveň lehčí.

Kvalita prachového peří
Kvalita prachového peří se určuje podle těchto kritérií: zda je prachové peří z husy nebo kačeny (mnohem kvalitnější je peří z hus). Dále záleží na objemnosti prachového peří a v neposlední řadě na stupni zralosti prachového peří.

Objemnost prachové peří
Čím větší je prachové peří, tím vyšší je jeho objem a tím více dokáže zadržovat vzduch. Vysoká objemnost znamená nízkou hmotnost peřiny. Nízká kvalita prachového peří znamená naopak vyšší celková hmotnost peřiny.

Použité povlakové tkaniny
Čím jemnější je povlaková tkanina peřiny, tím lépe peří „dýchá“ a peřina je lehčí. Péřové peřiny firmy Kauffmann se šijí z těchto povlakových látek:
- bavlna v různých jemnostech a váhách
- lyocell
- čisté hedvábí

Povlaky jsou s protialergenní úpravou. Speciálně tkaná povlakovina, která zabraňuje průniku prachu a roztočů dovnitř peřiny. Takto speciálně tkaná povlakovina je certifikována značkou NOMITE (zde umístit logo Nomite)
To znamená, že i alergici si můžou vychutnat spánek v péřových přikrývkách.

Životnost péřových přikrývek
Životnost péřových přikrývek je závislá na stupni zralosti prachového peří/peří a na zátěži (např. pocení), a také na péči o výrobek (praní, čištění).

O výrobci Kauffman
Kauffmann vyrábí výrobky z peří již téměř 200 let! Veškerá strojová i ruční výroba probíhá v Německu. Jako jediná firma vyrábějící výrobky z prachového peří má Kauffmann vlastní testovací laboratoř. Výrobky jsou protialergenní a hygienické, toto je zaručeno certifikáty Nomite a Daunasan.
Firma Kauffmann používá ve svých výrobcích jen vzrostlé prachové peří, toto zaručuje dlouhou životnost výrobků. Jedna noc nerušeného spánku pod péřovou peřinou stojí méně než 1,5 haléře.
To znamená vysokou protislužbu za Vaši investici.