Luxusní postele LUXURY SLEEPING

Co je AMERICKÁ POSTEL?

Každá postel od nás je typem tzv. AMERICKÉ POSTELE.

Postele typu boxspring byly vyvinuty v USA, kde po několik dekád lidé důvěřovali postelím s jádrem pružinové základny. Pružinová základna ve spojení s multi-pružinovým systémem poskytuje unikátní pohodlí právě díky znásobeným vrstvám pružin. Název základny (boxspring) vznikl ze slov „box“ (bedna) a „spring“ (pružina), doslovně to tedy znamená pružinové jádro v „bedně“.

 
 

Postel je nejdůležitější kus nábytku. Proč? Protože v ní trávíme nejvíce času v porovnání s ostatními kusy nábytku, které máme v domácnosti. Navíc si v ní musíme odpočinout, zregenerovat a načerpat nové síly na další den. Kvalita spánku se odráží v našich každodenních výkonech.
Proto se výběru postele musí věnovat pozornost, aby dobře sloužila po celý život.

Postele, které se označují názvy jako kontinentální postele, hotelové postele či AMERICKÉ POSTELE jsou ty správné postele pro zdravý a komfortní spánek.

Jak vypadá taková postel? V první řadě je vysoká, aby se nám dobře vstávalo po celonočním odpočinku v poloze ležmo, a nemuseli jsme namáhat páteř při vstávání. Vysoká postel dopřává svému uživateli zdravý spánek díky základně tvořené boxspringem. Co je boxpsring? V podstatě taková matrace na nožičkách. Nahrazuje klasické lamelové rošty, a právě pružinový systém boxspringu plní perfektní funkci pro správnou podporu páteře.


Vysoké postele, americké i kontinentální si můžete vybrat z nabídky těchto značek:
 

Výraz „americká postel“ je pouze jiné pojmenování pro tento typ postele s boxspringem. Stejně jako často používaný termín „hotelová postel“, který vznikl v době, kdy luxusní hotely začaly objevovat speciální pohodlí, které nabízí právě postele typu boxspring.

Dalším užívaným názvem je také termín „kontinentální postel“ nebo „skandinávská boxspringová postel“.

Jedná se o postel s boxspringem v kombinaci s vrchní top matrací, jakožto komfortním vrstvou, která je uložena ještě na vrchu samotné spací plochy. Tento typ boxsprngové postele má dlouho tradici v severo-západní Evropě.

Rozdíl mezi americkou postelí typu boxspring a kontinentální postelí s boxspringem, ačkoliv všechny mají základ s multi-pružinovým systémem, je ten, že americké boxspringové postel spojují několik různých pružinových vrstev v jednom celku. Zatímco kontinentální boxspringové postele mají nezávislou, volně loženou hlavní matraci mezi boxspringem a vrchní top matrací. Hlavní matraci lze tedy otáčet a její životnost je tím pádem vyšší.

 

 

Při výběru své postele dbejte na to, zda se jedná skutečně o postel se základnou boxspring, tj. že postel není vysoká jen vizuálně a uvnitř je prázdná. Ať už americká či kontinentální postel, vždy musí být naplněna vrstvami pružin uvnitř – to je esenciální pro zdravý spánek a ideální podporu páteře.

Tyto postele jsou hodnotné, proto buďte při výběru opatrní, ať neplatíte za „vzduch“ namísto pružinových vnitřností postele.

 
 

V multibrand showroomu LUXURY SLEEPING si můžete vyzkoušet ty pravé postele typu boxspring od nejlepších výrobců těchto postelí renomovaných světových značek Kuperus, Pullman, Treca. Jedná se o výrobce se více než 100letou tradicí, a tedy kvalita jejich produktů je prověřena léty a zkušenostmi. Značka Kuperus se dokonce může pochlubit oceněním nejvyšším, od holandské královské rodiny získali ocenění za dodržování špičkové kvality řemeslné výroby a používaných materiálů po dobu více než 100 let. A jsou tak hrdým dodavatelem postelí do královské rodiny. Veškerá výroba probíhá ručně mistry svého oboru, kteří si zkušenosti předávají po generace.

Každá postel je originál díky zakázkové výrobě postelí na míru každému klientovi. Můžete si zvolit kromě rozměru také celkový design postele a určit její vlastnosti i z hlediska funkčnosti, kdy si můžete zvolit typ polohovacího systému, aby Vám postel dopřála pohodlí nejen během spánku.

Vybírat můžete polohovací postele z nabídky značek Kuperus a Pullman