Luxusní postele LUXURY SLEEPING

JAK VYBRAT KVALITNÍ POSTEL?

V posteli trávíte více času než v jakémkoliv jiném kusu nábytku, který máte doma. Proto je tak důležité vybrat tu správnou postel pro vás. Abyste správně určili tu vhodnou matraci a postel, která vám bude vyhovovat nejlépe, navštivte profesionální obchod, který je specializovaný na kvalitní spánek na vysokých postelích a působí již dlouhá léta na trhu. Tam si udělejte „spací test“ za asistence zkušeného personálu, lehněte si na několik různých matrací a věnujte pozornost následujícím důležitým kritériím:

 
 

Jak vybrat ideálně pohodlnou postel? – POHODLÍ

Doba, kdy se tradovalo, že matrace musela být tvrdá jako deska, je pryč. A je zajímavé zmínit, že současné studie prokazují, že bolest páteře snižují středně tvrdé matrace mnohem lépe než matrace tvrdé. V dnešní době je to právě kombinace matrace špičkové kvality a podkladového systému boxspring, která vytváří pocit přepychového pohodlí, spolu s luxusními jemnými přírodními materiály a ručním řemeslným zpracováním extra-měkkého povrchu. Ten nám poskytuje další komponent ideální kombinace postele, kterým je vrchní top matrace. Pohodlí by nám postel měla dopřát zejména při uléhání. Každý má jiný pocitový stupeň pro vnímání pohodlí, proto je třeba vyzkoušet více typů vrchních top matrací dle rozdílných vnitřních náplní v kombinacích s hlavními matracemi.


Ideální postel pro sebe si můžete vybírat z těchto značek:
 

 

Jak najít ten správný stupeň tvrdosti matrace? - PODPORA

Správná podpora je hlavní ingrediencí pro zdravé tělo. Ty nejlepší matrace a boxspringy budou poskytovat jemnou podporu Vašemu tělu ve všech bodech a udržovat Vaši páteř ve správné poloze. Zvýšenou pozornost věnujte svým ramenům, bokům a spodní části zad. Pokud je tam příliš nízká podpora, nebo naopak velmi silná, můžete si zhoršit bolest zad. Pokud je pro vás matrace příliš tvrdá, můžete pocítit nepříjemný tlak. Nespoléhejte se na označení produktu říkající, která matrace vám poskytne tu správnou podporu. Označení „firm“ od jednoho výrobce může být pocitově tvrdší než od jiného výrobce označení „extra firm“. Jediný způsob, jak najít, zda je podpora ideální pro vás, je lehnout si a vyzkoušet si více tvrdostí. Tělo vám samo řekne, co je mu příjemné. Funkci správné podpory těla plní hlavní matrace, která je umístěna ideálně na boxspringu, nebo na jiném podkladu, který máte doma ve své posteli.

 
 

ŽIVOTNOST Jak dlouho by měla postel vydržet? - ŽIVOTNOST

Je to kvalita jednotlivých materiálů a způsob, jakým jsou opracovány a skombinovány ve správném poměru, co určuje, jak dlouho bude sestava boxspringu a matrací poskytovat správné pohodlí a podporu. Největší zárukou správného výkonu po mnoho let je zakoupit si postel s prokázanou dlouholetou tradicí výroby postelí jedné ze zahraničních renomovaných značek. Ty naleznete pouze u zkušeného prodejce, který již dlouhá léta zastupuje zahraniční výrobce postelí na našem trhu. Díky tomu má bohaté zkušenosti a profesionálně vám poradí s výběrem nejvhodnější postele pro Vás v nejvyšší kvalitě a v hodnotě, kterou si můžete dovolit.

Ačkoliv je záruka důležitá, nelze u všech výrobců spoléhat jen na ni. Záruka vás chrání pro případ závady na produktu, nikoliv proti postupné ztrátě pohodlí a podpory. Mějte na paměti, že zatímco matrace může být používána mnoho let, je možné, že vám již nebude poskytovat plnohodnotný spánek, který si zasloužíte. Aby vám matrace vydržela co nejdéle, je třeba se o ni starat, otáčet ji, dopřát ji přísun čerstvého vzduchu a nevystavovat ji jiné zátěži, než na jakou je určena.

 

 

Jaký je ideální rozměr matrace? - ROZMĚR MATRACE

Nedostatek místa může změnit spánek v noční bojové utkání. Zdravý spáč se pohne 40 – 60krát za noc, včetně toho, kdy se přetočí na druhou stranu celým tělem. Potřebujete svobodu pohybu během spánku a pomoc zklidnit se během usínání.

Spíte-li s partnerem, určitě si vyberte postel o rozměru dvoulůžka, minimálně 160cm, radši však šíři 180cm. Samozřejmě, máte-li v ložnici prostor, je lepší pořídit si ještě trochu větší rozměr, kdy každý centimetr navíc je lepší než standardní „double“ rozměr, který nabízí každému spáči jen tolik prostoru jako má dítě v kolébce.

Délka postele závisí na tělesných proporcích zejména, co se výšky uživatele týče. Standardní délka činí 200cm, ovšem lidé vyššího vzrůstu by si měli pořídit postel s prodlouženou délkou 210cm či raději 220cm. Je třeba brát v úvahu fakt, že během spánku se hlavou nedotýkáme přímo záhlaví, máme ji na polštáři, což celé tělo posouvá.

Celkově větší rozměry postele uvítá každý spáč, i ten menšího vzrůstu. Dopřeje každému jeho prostor pro kvalitní spánek a svobodu pohybu bez obavy, že probudí partnera.

 

 

Jak vysokou postel vybrat?

Další kapitolou v rozměru je celková výška postele. Zde platí čím vyšší, tím lepší. Ocení to nejen osoby střední a vyšší věkové kategorie, nýbrž také mladá generace. Vstáváním z postele po celonočním spánku v poloze ležmo namáháme záda o to víc, nutíme-li celé tělo se vzpřímit z nízké spací plochy. Naopak vysoká postel nám umožní si na ni v podstatě sednout, spustit nohy dolů a vzpřímit se ze sedu. Tento způsob ranního vstávání zároveň eliminuje náhlý pocit, že se nám, lidově řečeno, „zamotala hlava“.  Nejnižší doporučená výška je 55cm, ovšem vyšší je skutečně lepší.

Nyní již jen stačí vyrazit na ten nejlepší nákup vašeho života! Nákup, při němž si odpočinete v našich postelích při jejich zkoušení a ještě k tomu získáte mnoho cenných rad a dostanete občerstvení.

 

Navštivte nás co nejdříve nebo si sjednejte individuální schůzku!