Luxusní postele LUXURY SLEEPING

BOXSPRING

Každá postel od nás je pravá BOXSPRINGOVÁ.

Boxspring tvoří základ pravé kontinentální postele.
Co je to vlastně BOXSPRING?
Boxspring je podkladový systém postele. Nahrazuje lamelový rošt. Mezi jeho významné výhody oproti roštu jsou v první řadě poskytnutí dokonalé podpory těla, kterou mu poskytuje v kombinaci s matrací. Dále má boxspring vysokou životnost oproti lamelovým roštům, u nichž dochází k rozlomení lamel. Zároveň spánek a pohyb na posteli se základnou boxspring nevydává žádné zvuky, jako je tomu u roštů, které jsou vloženy do postelového rámu a dochází tak k nechtěným zvukovým efektům při každém otočení se na posteli.

 

 

JAKÉ JSOU VÝHODY BOXSPRINGU?
Boxspringy mají uvnitř vložen pružinový systém s komfortními vrstvami roznášející tlak (ty hodnotné boxspringy je mají z přírodních materiálů).  Způsob kladení jednotlivých vrstev materiálů a pružin v boxspringu v kombinaci s matrací poskytuje tělu ideální podporu páteře při roznášení tlaku během spánku. Jak boxspring, tak matrace totiž obsahují pružinové systémy, které na sebe vzájemně působí. Každý pohyb těla je absorbován pružinovým systémem v matraci, která ho „vykomunikuje“ s pružinovým systémem v boxspringu. Tím nedochází ke zpětné vazbě pohybu zpět na tělo. Nejen v matraci, ale také v boxspringu může být pružinový systém z jednotlivě balených pružin (tzv. Pocket Spring), který dodává tělu naprosto ideální podporu „bod po bodu“.  A tedy sám vyhodnotí, kde má tělo podpořit a kde naopak uvolnit.

 

 

JAK VYPADÁ BOXSPRING?
Boxspring má bočnice z pravého borovicového dřeva, které tvoří rám boxspringu, v němž se skrývá pružinový systém. Zvnějšku je boxspring očalouněn potahovým materiálem dle výběru klienta ze široké škály barev a typů látek. Stojí na nožičkách, které mohou mít různou výšku a tvar.
Výška samotného boxspringu činí cca 20 – 24cm bez nožiček. Samozřejmostí je, že boxspring může být v polohovací verzi, kde je polohovací systém důmyslně ukryt uvnitř dřevěného rámu. Ovšem stále je zachován pravý boxspring!
Boxspringy se pro dvoulůžko vyrábějí ve dvou kusech, ovšem zkušení holandští mistři vyrobí dvoulůžko, které bude vizuálně působit jako by bylo tvořeno jedním společným boxspringem.

MŮŽE BÝT BOXSPRING POLOHOVATELNÝ?
Do boxspringu může být implementován polohovací systém pro zajištění komfortního odpočinku. V nabídce máme několik typů polohovacích systémů dle náročnosti klienta. Systém polohování ovšem nijak neohrozí kvalitu spánku.  Holandští mistři dokáží vyrobit plnohodnotný polohovací boxspring. To znamená, že boxspring stále uvnitř obsahuje pružinový systém, což je základ každého správného boxspringu a každé kontinentální postele. není tedy třeba dělat kompromis mezi zdravým spánkem (pružinový boxspring) a pohodlím (polohování).

 


 

MOŽNOSTI BOXSPRINGU
Rozměry postele, tedy i boxspringů jsou volitelné zákazníkem. Tuto kvalitní základnu postele si můžete pořídit také samostatně a použít ji můžete místo lamelových roštů (které nikdy nemohou poskytnout tak perfektní podporu) pod Vaše stávající matrace.
Díky zakázkové výrobě lze zhotovit několik typů boxspringů, které se liší nejen vizuálně.