O spánku

Vstupte do nového dne uvolněně a odpočatě!

Odpočíváme, abychom ze sebe dostali únavu a ráno mohli opět svěže začít nový den.

Spíme, abychom dojmy, které jsme nabyli přes den, uspořádali  v našem podvědomí.

Možná si to neuvědomujeme, ale třetinu svého života trávíme v posteli. To znamená 3000 hodin během jednoho roku. Váš noční odpočinek může být rozdělen do 3 fází: relaxace, usínání a spánek. Spánek je ucelený proces v mozku, ovlivněný vnitřními a vnějšími faktory. Více či méně vše, co se nám děje, co prožíváme, má kladné nebo záporné následky pro proces našeho spánku.

Spánek dává tělu možnost obnovit svou sílu po denní námaze. Zvyšuje se produkce hormonů na nejvyšší úroveň, rychlost dělení buněk vzrůstá a naše duševní smysly se dobíjí. Spánek je formou fyzické a duševní obnovy. Spánek je zotavující proces, který se objevuje ve všech biologických organismech.
Víme, že lidé, kteří trpí nedostatkem spánku, trpí také problémy s koncentrací a pamětí. Dokonce se u nich mohou projevovat halucinace.

Spánek je aktivním stadiem života a je nenahraditelný pro regeneraci těla a především mozku - totiž pro ukládání informací, tedy paměť.

Lidé se chovají lépe, pokud se v noci dobře a dostatečně vyspali. Proto je důležité při výběru své postele, matrace či podkladového systému požadovat nejvyšší kvalitu, abychom se po plnohodnotném spánku cítili při našich denních aktivitách naprosto odpočatí a svěží.

Pohyb je zdravý, dokonce i ve spánku.

Pohyb je důležitý! Na tělo je stále vyvíjen tlak i když ležíte. Ten může způsobovat proležená, po čase opotřebovaná  postel.
Pohyb během spánku prospívá tělu. Avšak jak často se musíme hýbat každou noc? Podle odborných studií je to asi pětkrát za hodinu, proto přibližně 35krát se pohneme během jedné noci.  To je samozřejmě průměrný údaj, starší lidé se hýbají méně než mladší, v létě je pohyb během noci aktivnější než na podzim, a Váš spánek je méně uklidňující pokud jste v napětí.

Více důležité než počet pohybů, které Vaše tělo učiní během noci, je lehkost s níž se můžete pohybovat. Čím snadnější je Váš pohyb, tím méně tento pohyb naruší Váš spánek.  Nesoustřeďte se tedy na to, kolikrát se v noci pohnete, místo toho se soustřeďte na lehkost pohybu. To je to nejdůležitější pro správný výběr Vaší postele.

Nabídka luxusních postelí KUPERUS a PULLMAN pro Vás